![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037079
*
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:15:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 21:23:11
1
Vinnande bud
27/1 17:14:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Björn Erling Evensen
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 21:23:11 | 1 | Vinnande bud |
27/1 17:14:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Björn Erling Evensen
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25